PF0580.152NLT
5S-PF0580.152NLT
PF0580.152NLT
FIXED IND 1.5UH 2.7A 40 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0580NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):2.7A
Q @ Freq:2.7A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:40 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.165"" W (4.70mm x 4.20mm)","0.137"" (3.48mm)"