Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.683NLT
PF0560.683NLT
5S-PF0560.683NLT
PF0560.683NLT
FIXED IND 68UH 1.42A 213 MOHM
| Type: | - |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à25% |
| DC Resistance (DCR): | 1.42A |
| Q @ Freq: | 1.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 213 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 9MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)" |