Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.683NL
PF0560.683NL
5S-PF0560.683NL
PF0560.683NL
FIXED IND 68UH 1.42A 213 MOHM
Type:-
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à25%
DC Resistance (DCR):1.42A
Q @ Freq:1.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:213 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"