Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.522NLT
PF0560.522NLT
5S-PF0560.522NLT
PF0560.522NLT
FIXED IND 5.2UH 5.4A 22 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 5.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 5.4A |
| Q @ Freq: | 5.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 22 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 34MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)" |