Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.522NL
PF0560.522NL
5S-PF0560.522NL
PF0560.522NL
FIXED IND 5.2UH 5.4A 22 MOHM SMD
Type:-
Inductance:5.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):5.4A
Q @ Freq:5.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:22 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:34MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"