Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.473NL
PF0560.473NL
5S-PF0560.473NL
PF0560.473NL
FIXED IND 47UH 1.9A 128 MOHM SMD
Type:-
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à25%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:2.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:128 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:10MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"