Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.333NLT
PF0560.333NLT
5S-PF0560.333NLT
PF0560.333NLT
FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 33|ìH |
| Tolerance: | ?à25% |
| DC Resistance (DCR): | 2.2A |
| Q @ Freq: | 2.3A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 93 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 14MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)" |