Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.333NL
PF0560.333NL
5S-PF0560.333NL
PF0560.333NL
FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
Type:-
Inductance:33|ìH
Tolerance:?à25%
DC Resistance (DCR):2.2A
Q @ Freq:2.3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:93 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:14MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"