PF0560.252NLT
5S-PF0560.252NLT
PF0560.252NLT
FIXED IND 2.5UH 6.1A 10.5 MOHM
Type:-
Inductance:2.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):6.1A
Q @ Freq:7.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:10.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"