Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.223NL
PF0560.223NL
5S-PF0560.223NL
PF0560.223NL
FIXED IND 22UH 2.5A 73 MOHM SMD
Type:-
Inductance:22|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.5A
Q @ Freq:2.9A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:73 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:17MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"