Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.152NL
PF0560.152NL
5S-PF0560.152NL
PF0560.152NL
FIXED IND 1.5UH 6.5A 8.1 MOHM
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):6.5A
Q @ Freq:10A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:8.1 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)"