Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0560.103NLT
PF0560.103NLT
5S-PF0560.103NLT
PF0560.103NLT
FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PF0560NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 3.8A |
| Q @ Freq: | 4.4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 35 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 25MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.406"" W (10.40mm x 10.30mm)","0.157"" (4.00mm)" |