PF0504.103NLT
5S-PF0504.103NLT
PF0504.103NLT
FIXED IND 10UH 7.1A 15 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0504NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):7.1A
Q @ Freq:16A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:15 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.730"" L x 0.600"" W (18.54mm x 15.24mm)","0.450"" (11.43mm)"