PF0465.153NLT
5S-PF0465.153NLT
PF0465.153NLT
FIXED IND 15UH 1.6A 55 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0465NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.6A
Q @ Freq:1.6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:55 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:24MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.284"" L x 0.284"" W (7.20mm x 7.20mm)","0.205"" (5.20mm)"