Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PF0464.152NL
PF0464.152NL
5S-PF0464.152NL
PF0464.152NL
FIXED IND 1.5UH 5.5A 12 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0464NL
Function:-
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.5A
Q @ Freq:4.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:12 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.284"" L x 0.284"" W (7.20mm x 7.20mm)","0.118"" (3.00mm)"