PF0382.154NLT
5S-PF0382.154NLT
PF0382.154NLT
FIXED IND 150UH 1.2A 280 MOHM
Product Description
Series:PF0382NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:150|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.2A
Q @ Freq:2.1A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:280 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.445"" (11.30mm)"