PF0382.153NLT
5S-PF0382.153NLT
PF0382.153NLT
FIXED IND 15UH 4.2A 31 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0382NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.2A
Q @ Freq:7.1A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:31 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.445"" (11.30mm)"