PF0382.103NLT
5S-PF0382.103NLT
PF0382.103NLT
FIXED IND 10UH 4.9A 24 MOHM SMD
Product Description
Series:PF0382NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.9A
Q @ Freq:8.3A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:24 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.445"" (11.30mm)"