Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PE-92105NL
PE-92105NL
5S-PE-92105NL
PE-92105NL
FIXED IND 145UH 3A 87 MOHM TH
Product Description
Series:-
Function:Toroidal
Type:-
Inductance:145|ìH
Tolerance:-
DC Resistance (DCR):3A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:87 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,20kHz,-,Through Hole,Radial,-,"1.050"" Dia x 0.550"" W (26.67mm x 13.97mm)",-