Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PE-53602NL
PE-53602NL
5S-PE-53602NL
PE-53602NL
FIXED IND 29.7UH 1.4A 166 MOHM
Product Description
Series:SLIC
Function:Toroidal
Type:-
Inductance:29.7|ìH
Tolerance:-
DC Resistance (DCR):1.4A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:166 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.440"" L x 0.435"" W (11.18mm x 11.05mm)","0.360"" (9.14mm)"