Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD821KTT
PE-1206CD821KTT
5S-PE-1206CD821KTT
PE-1206CD821KTT
FIXED IND 820NH 400MA 1.82 OHM
Type:Ceramic
Inductance:820nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.82 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 150MHz
Operating Temperature:420MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,35MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"