Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD820KTT
PE-1206CD820KTT
5S-PE-1206CD820KTT
PE-1206CD820KTT
FIXED IND 82NH 900MA 210 MOHM
Product Description
Series:1206CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:82nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):900mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:210 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:55 @ 300MHz
Operating Temperature:1.2GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"