Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD561JTT
PE-1206CD561JTT
5S-PE-1206CD561JTT
PE-1206CD561JTT
FIXED IND 560NH 460MA 1.34 OHM
Type:Ceramic
Inductance:560nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):460mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.34 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 150MHz
Operating Temperature:470MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,35MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"