Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD560KTT
PE-1206CD560KTT
5S-PE-1206CD560KTT
PE-1206CD560KTT
FIXED IND 56NH 1A 140 MOHM SMD
Type:Ceramic
Inductance:56nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:140 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:55 @ 300MHz
Operating Temperature:1.45GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"