Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD331KTT
PE-1206CD331KTT
5S-PE-1206CD331KTT
PE-1206CD331KTT
FIXED IND 330NH 590MA 620 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:330nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):590mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:620 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 150MHz
Operating Temperature:650MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"