Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD270KTT
PE-1206CD270KTT
5S-PE-1206CD270KTT
PE-1206CD270KTT
FIXED IND 27NH 1A 110 MOHM SMD
Product Description
Series:1206CD
Function:"Ceramic Core, Wirewound"
Type:Ceramic
Inductance:27nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:110 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 300MHz
Operating Temperature:1.8GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,1206 (3216 Metric),1206 (3216 Metric),"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"