Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD181JTT
PE-1206CD181JTT
5S-PE-1206CD181JTT
PE-1206CD181JTT
FIXED IND 180NH 700MA 430 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:180nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):700mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:430 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 100MHz
Operating Temperature:900MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"