Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD151KTT
PE-1206CD151KTT
5S-PE-1206CD151KTT
PE-1206CD151KTT
FIXED IND 150NH 750MA 310 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:150nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):750mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:310 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 350MHz
Operating Temperature:950MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"