Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD120JTT
PE-1206CD120JTT
5S-PE-1206CD120JTT
PE-1206CD120JTT
FIXED IND 12NH 1A 80 MOHM SMD
Type:Ceramic
Inductance:12nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:80 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 300MHz
Operating Temperature:3.2GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"