Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD102KTT
PE-1206CD102KTT
5S-PE-1206CD102KTT
PE-1206CD102KTT
FIXED IND 1UH 320MA 2.8 OHM SMD
Type:Ceramic
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):320mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 150MHz
Operating Temperature:400MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,35MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"