Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1206CD101JTT
PE-1206CD101JTT
5S-PE-1206CD101JTT
PE-1206CD101JTT
FIXED IND 100NH 850MA 260 MOHM
Product Description
Series:1206CD
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:100nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):850mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:260 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:55 @ 300MHz
Operating Temperature:1.1GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1206,"0.140"" L x 0.085"" W (3.56mm x 2.16mm)","0.060"" (1.52mm)"