Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CQ470JTT
PE-1008CQ470JTT
5S-PE-1008CQ470JTT
PE-1008CQ470JTT
FIXED IND 47NH 1.2A 120 MOHM SMD
Product Description
Series:1008CQ
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:47nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):1.2A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:120 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:75 @ 350MHz
Operating Temperature:1.45GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"