Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CQ221JTT
PE-1008CQ221JTT
5S-PE-1008CQ221JTT
PE-1008CQ221JTT
FIXED IND 220NH 900MA 290 MOHM
Product Description
Series:1008CQ
Function:"Ceramic Core, Wirewound"
Type:Ceramic
Inductance:220nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):900mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:290 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 350MHz
Operating Temperature:680MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"