Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CQ181JTT
PE-1008CQ181JTT
5S-PE-1008CQ181JTT
PE-1008CQ181JTT
FIXED IND 180NH SMD
Product Description
Series:1008CQ
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:180nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:-
Frequency - Self Resonant:55 @ 350MHz
Operating Temperature:800MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1008,"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"