Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM820KTT
PE-1008CM820KTT
5S-PE-1008CM820KTT
PE-1008CM820KTT
FIXED IND 82NH 950MA 140 MOHM
Product Description
Series:1008CM
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:82nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):950mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:140 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:65 @ 350MHz
Operating Temperature:950MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"