Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM392KTT
PE-1008CM392KTT
5S-PE-1008CM392KTT
PE-1008CM392KTT
FIXED IND 3.9UH 135MA 8.3 OHM
Type:Ceramic
Inductance:3.9|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):135mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:8.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 15MHz
Operating Temperature:35MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,10MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"