Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM371KTT
PE-1008CM371KTT
5S-PE-1008CM371KTT
PE-1008CM371KTT
FIXED IND 370NH 430MA 800 MOHM
Product Description
Series:1008CM
Function:"Ceramic Core, Wirewound"
Type:Ceramic
Inductance:370nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):430mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:800 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 100MHz
Operating Temperature:490MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"