Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM330GTT
PE-1008CM330GTT
5S-PE-1008CM330GTT
PE-1008CM330GTT
FIXED IND 33NH 800MA 180 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:33nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):800mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:180 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 350MHz
Operating Temperature:1.8GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"