Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM222JTT
PE-1008CM222JTT
5S-PE-1008CM222JTT
PE-1008CM222JTT
FIXED IND 2.2UH 150MA 5.85 OHM
Type:Ceramic
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:5.85 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 25MHz
Operating Temperature:80MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,10MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"