Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM220KTT
PE-1008CM220KTT
5S-PE-1008CM220KTT
PE-1008CM220KTT
FIXED IND 22NH 1A 100 MOHM SMD
Type:Ceramic
Inductance:22nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:100 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:55 @ 500MHz
Operating Temperature:1.85GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"