Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM201JTT
PE-1008CM201JTT
5S-PE-1008CM201JTT
PE-1008CM201JTT
FIXED IND 200NH 580MA 240 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:200nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):580mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:240 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 100MHz
Operating Temperature:630MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1008,"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"