Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM152GTT
PE-1008CM152GTT
5S-PE-1008CM152GTT
PE-1008CM152GTT
FIXED IND 1.5UH 150MA 4 OHM SMD
Product Description
Series:1008CM
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 50MHz
Operating Temperature:200MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,10MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"