Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM102GTT
PE-1008CM102GTT
5S-PE-1008CM102GTT
PE-1008CM102GTT
FIXED IND 1UH 200MA 1.8 OHM SMD
Product Description
Series:1008CM
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):200mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 50MHz
Operating Temperature:300MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"