Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CM100GTT
PE-1008CM100GTT
5S-PE-1008CM100GTT
PE-1008CM100GTT
FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD
Product Description
Series:1008CM
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:10nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:90 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 500MHz
Operating Temperature:4.1GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"