Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD682JTT
PE-1008CD682JTT
5S-PE-1008CD682JTT
PE-1008CD682JTT
FIXED IND 6.8UH 200MA 4.9 OHM
Type:Ceramic
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):200mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4.9 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:18 @ 7.9MHz
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,1008,"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"