Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD621GTT
PE-1008CD621GTT
5S-PE-1008CD621GTT
PE-1008CD621GTT
FIXED IND 620NH 300MA 1.4 OHM
Type:Ceramic
Inductance:620nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 100MHz
Operating Temperature:375MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"