Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD562JTT
PE-1008CD562JTT
5S-PE-1008CD562JTT
PE-1008CD562JTT
FIXED IND 5.6UH 240MA 5.4 OHM
Type:Ceramic
Inductance:5.6|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):240mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:5.4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 25MHz
Operating Temperature:60MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"