Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD472KTT
PE-1008CD472KTT
5S-PE-1008CD472KTT
PE-1008CD472KTT
FIXED IND 4.7UH 260MA 4 OHM SMD
Type:Ceramic
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):260mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 25MHz
Operating Temperature:25MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"