Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD470GTT
PE-1008CD470GTT
5S-PE-1008CD470GTT
PE-1008CD470GTT
FIXED IND 47NH 1A 80 MOHM SMD
Type:Ceramic
Inductance:47nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:80 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:65 @ 350MHz
Operating Temperature:1.2GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"