Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Network PE-1008CD331JTT
PE-1008CD331JTT
5S-PE-1008CD331JTT
PE-1008CD331JTT
FIXED IND 330NH 450MA 1.05 OHM
Type:Ceramic
Inductance:330nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):450mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.05 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 100MHz
Operating Temperature:500MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.110"" W (2.92mm x 2.79mm)","0.090"" (2.29mm)"